Ezrek futottak Kolonics Györgyre emlékezve a forradalom napján

A 2008-as pekingi olimpia a magyar sportsikerek okozta örömön és büszkeségen túl komoly veszteséget is hozott: az eseményt beárnyékolta Kolonics György (Koló) tragédiája. A kétszeres olimpiai és tizenötszörös világbajnok magyar kenussal hirtelen szívmegállás végzett három héttel a versenyek előtt. A mindössze 36 éves sportoló aranyesélyesként készült ötödik olimpiájára. Végül Kiss Tamás indult helyette Kozmann Györggyel: a páros bronzérmet szerzett C2-ben, 1000 m-en. Pekingben a magyar kajakosok és kenusok gyászszalagot viselve emlékeztek Kolóra, a Kolonics György Emlékfutásra pedig szintén az ő tiszteletére kerül sor évente. Idén tizedik alkalommal rajtolt el a futam. Az eseményen számos olimpiai- világ- és Európa bajnok sportoló rótta le tiszteletét Koló előtt, és állt rajthoz az emlékfutáson.

Az emlékfutás 2 km-es távjának felnőtt női és férfi győztese Schneider Kinga és Csáki Attila lettek. A középtáv abszolút női nyertesének címét Posztós Kitti szerezte meg, még abszolút férfi kategóriában Omodi Zoltán bizonyult a leggyorsabbnak. A félmaratoni távon szintén a legjobb női és legjobb férfi futót díjazták, a nőknél Simona Staicu győzött, a férfiaknál pedig dr. Jakab András nyert.

A megmérettetésen több mint 3000 futó indult el, köztük voltak a 2 km, a 11,5 km és a félmaratoni táv egyéni teljesítői, valamint közel 150 két – vagy három fős váltó. Ők a sportolás élménye mellett egy-egy gyönyörű, egyedi befutóéremmel, illetve Ötpróba-pontokkal gazdagodtak, amelyeket később értékes sportfelszerelésekre válthatnak.

A befutók frissítéséről a Naponta 3×3 program egy-egy szabolcsi almával gondoskodott.

Bár a futásra ingyenesen lehetett nevezni, az indulók ez alkalomból adománnyal támogathatták a Kolonics György Alapítványt, amelyet szintén a sportoló emléke hívott életre. Az alapítvány küldetése rendszeres mozgásra ösztönözni a fiatalokat, illetve számukra sportolási lehetőséget biztosítani.