KIVÁLÓ MINŐSÉGŰ SZABOLCSI ALMÁVAL KÍNÁLTUK A 32. BUDAPEST MARATHON RÉSZTVEVŐIT

Egészségesen élni, erőnlétünket növelni leginkább úgy lehet, hogy nem sanyargatjuk testünket, hanem mennyiségi korlátozás nélkül élvezzük a finom zamatos ízeket – ezért nagyon fontos, hogy minél gyakrabban fogyasszuk a vitaminokban, ásványi anyagokban és rostokban gazdag gyümölcsöket és zöldségféléket.

A Budapesti Sport Iroda (BSI) és a FruitVeB Magyar Zöldség-Gyümölcs Szakmaközi Szervezet és Terméktanács együttműködése eredményeként 2016-ban és 2017-ben a BSI igen népszerű rendezvényein országszerte közel 100 000 sportember ismerkedett meg a Naponta 3×3 fogyasztást ösztönző kampányunkkal. A magyar zöldség-gyümölcs termelők azért működtetik immáron 20 éve ezt a programot – amely a nemzetközi 5aday program magyarországi megfelelője – mert fontosnak tartják az egészséges életmód, ezen belül az egészséges táplálkozás népszerűsítését. Annak érdekében, hogy a 3×3 program elérje célját, a FruitVeB közvetítésével a hazai termelők az elmúlt években minden versenyzőnek 1-1 db almát ajándékoztak. A 2017-es őszi szezonban a 32. WIZZ AIR Budapest Félmaraton és a 32. SPAR Budapest Maraton, valamint a idény további versenyein frissen szüretelt, kiváló minőségű Szabolcsi Almával kínáljuk a versenyzőket, ezzel is szeretnénk a 3×3 programot népszerűsíteni, valamint hozzájárulni a versenyzők eredményes szerepléséhez és egészségük megőrzéséhez.

A FruitVeB csapata

Soha ennyien nem neveztek még magyarországi futóversenyre: összesen 31 920 futó vett részt a 32. SPAR Budapest Maraton Fesztivál – V4 Futóhétvégén. Közülük 12 200-an a szombati rövidebb távokon indultak, míg több mint 18 ezren vasárnap álltak rajthoz.

Szombaton volt a 4×2 km-es váltó, a 600 méteres családi futás, a 400 méteres esélyegyenlőségi futam, a 2,5 km-es maratonka és gyaloglás, valamint az 5 km-es minimaraton. Vasárnap volt a maraton, amit páros váltóban, és négyfős maratonstafétában is lehetett teljesíteni. Ezen kívül volt külön 30 km-es és 10 km-es verseny is. A versenyhez számos jótékonysági futás is csatlakozott.
A mezőny elején rajtoltak el a handbike-os és kerekesszékes indulók.
Ezer különböző településről regisztráltak Magyarországról. Az indulók 40 százaléka külföldi volt, 81 országból érkeztek nevezések, a különböző távokon több mint ötezren futottak.
A maratonon a futók a Városligetből indultak az Andrássy úton, bejárták a rakpartokat, keresztülfutottak a Margitszigeten, a hidak közül a Margit hidat, az Árpád hidat, a Lánchidat és a Szabadság hidat érintették, mielőtt a Lehel úton visszaérkeztek a Városligethez, ahol még egy kis kör zárta a távot.
A szikrázó napsütés sokat tett hozzá a hangulathoz, de azért az október közepéhez képest szokatlanul meleg idő meg is nehezítette a futók dolgát. Sok futót a rakpartok falainak árnyéka is mágnesként vonzott.

Tenczer Gábor kollégánk harminc hetes komplett felkészülést csinált végig, mielőtt rajthoz állt, hogy vasárnap lefussa első maratonját. „Nagyon jó volt a hangulat, csomó gyerekkel pacsiztam” – mondta. Azt is nagyon lelkesítőnek tartotta, hogy kitelepült az opera, meg katonazenekar is az útvonal mellé. Nagyjából 32 km környékén jött el nála a holtpont: „Folyamatosan azon vitatkoztam magammal, hogy megálljak-e, minden porcikám azt kívánta, de csak az utolsó emelkedőkbe sétáltam bele”. A befutó után nem jött el azonnal a várt eufória, de 4 óra 30 perc körüli idővel lefutotta a 42,2 km-t.
Nyilas Gergő és Fehér János páros váltót futott, mindketten egy-egy félmaratont teljesítettek. „Nem futok rendszeresen, az idei négy félmaratonon kívül május óta kétszer futottam tíz kilométert, szóval ez nálam amolyan emberkísérletté válik mindig” – mondta Gergő. Viszont így is érzi a fejlődést, „májusban végigszenvedtem, most végigfutottam a 21 kilométert.” Szerinte az idő remek volt, nem volt zavaró, hogy 11-re már 20 fok felett volt a hőmérséklet. A frissítőpontoknál nem érződött, milyen sokan futottak, de a fordulóknál azért volt, hogy toporognia kellett.
„Sokszor idézett közhely a hosszútávfutó magányossága, ami egy ekkora rendezvényen nem igazán tud megvalósulni. Persze az önmagunkkal való küzdelem adott, de lehetetlennek tűnt akár egy másodpercre is eltávolodni bárkitől” – mondta Fehér János. A fesztiváljelleg azért nyilván csak így jön össze, ami azért nem árt: „Jó pár éve voltam utoljára nagy budapesti futóversenyen, így kicsit meglepett, hogy a szívből, mindenkinek szurkolók létszáma is megugrott. Jó látni, hogy a pályán kívül is sokan tudják élvezni az egészet órákon át is.”

Demeter Ági rutinos futó, de most kevés felkészüléssel indult neki a 10 km-es szakasznak, részben azért, hogy „ki legyen éhezve” a futásra. „Gyönyörű szép időben, a lezárt belvárosban újra remek élmény volt futni, ezekből merítek mindig motivációt a szürkébb hétköznapi futásaimhoz, amikor kedvem nincs nagyon, nem is élvezem, és akaraterővel kell magam rávenni a futásra” – mondta.
Nagyné Gregori Dóra, aki Túróczi Rékával második helyen ért célba női párosban. Az első Staicu Simona-Drahos Veronika lett 2:59:43-mal. A férfiaknál Nyári József-Margull Dániel győzött 2:54:45-tel.

A férfiaknál Józsa Gábor megvédte címét, és negyedszer nyert, 2:20:21-gyel ért célba. A második Csere Gáspár lett 2:21:02-vel, míg a harmadik helyet Jenkei Péter szerezte meg 2:22:18-cal. Azaz pontosan lemásolták a tavalyi dobogót.

A nőknél Szabó Tünde nyerte a maraton 2:42:47-es idővel. A második helyen az ötszörös bajnok,a nemzetközi versenyektől 40. maratonjával búcsúzó 46 éves Staicu Simona ért be 2:51:41-gyel. A harmadik pedig Gulyás Vera lett 2:56:06-tal.

A 30 km-es távon Varga Dániel (1:52:01) és Szabó Nóra (2:01:40) győzött. A férfi 10 km befutóján célfotó döntött Michael Marantelli és Kovács Tamás között, az ausztrál lett az aranyérmes 31:11-gyel. A nőknél Horváth Karolina ért be elsőként a célba, neki 38:25 az ideje.
Képek és szöveg forrása: index.hu